Kuidas teha vahet sünteetiliste ja inimese peas kasvanud juustest tehtud juuksepikenduste vahel?

Sünteetilised juuksepikendused on valmistatud kas 100% tehismaterjalist või kasutatakse neis vähesel määral inimese originaaljuuste jääke. Juuksepikenduste kinnitamiseks kasutatakse pea alati aga silikooni ehk tehislikku liimainet.

Sünteetilised juuksepikendused lähevad kergelt pusasse, kinnituskohad jäävad nähtavalt suured, nagu rullitud. Kinnitustele ei saa anda konkreetset kuju, kuna silikoon on kleepuv ja nätsjas. Seetõttu jäävad pikenduste kinnitused enamasti ebamäärase kujuga ja pehmed.

Juuste pesemisel võib liimaine hakata pudenema. Pikenduste eemaldamine on raskendatud, sest kinnitused meenutavad näritud nätsu.

Parim viis sünteetilisi juukseid eristada on vaadata kinnitusainet – silikoon on piklik küünekujuline ja painduv. Petturid, kes tahavad sünteetilisi juukseid originaalsete pähe klientidele maha müüa, lõikavad tihti pikliku kinnituse väiksemaks, kuid see ei tee silikoonist keratiini.

Rahvasuus kutsutakse sünteetilisi juuksepikendusi tihti Remy juusteks, mis on aga vale.
Originaalne Remy tähendab tegelikult 100% LOODUSLIKKU REGISTREERITUD KAUBAMÄRKI. Selle registreeritud kaubamärgi tunned ära templi järgi pakendil.